דף הבית >> ​איך כותבים תוכן טוב
 

איך כותבים תוכן טוב

המדריך הקצר לכתיבת תוכן טוב.
כיצד ניתן ללמוד איך לכתוב תוכן בצורה טובה ומקצועית? כל הפרטים במאמר הבא.


אחד התרגילים המעניינים אותם ניתן לבצע עבור כתיבת תוכן, הוא לתת את אותה משימת כתיבה למספר כותבי תוכן ולהשוות בין המאמרים שיתקבלו. מכיוון שכל אדם מחזיק בסגנון כתיבה משלו, סביר להניח שיהיו הבדלים רבים בין המאמרים. נתון מעניין נוסף הוא, שמיקוד פרמטרים חשובים ותרגול חוזר של כתיבה, יניבו תוכן איכותי יותר מכל כותב תוכן. לכן ריכזנו את הפרמטרים החשובים שיעזרו לכל כותב תוכן, לשדרג את הכתיבה שלו.
איך כותבים תוכן טוב
 

איך לכתוב תוכן טוב? כתיבת תוכן טוב ניתנת לשיפור באמצעות תרגול הנקודות הבאות: 
• יכולת הבנה מהירה של נושא הכתיבה – לעתים קרובות כותבי תוכן נדרשים ללמוד מספר רב של נושאים בזמן קצר. ככל שהלימוד יהיה מהיר יותר, כך תוכלו לכתוב תוכן רב בזמן קצר יותר, אך אסור שמהירות הכתיבה תבוא על חשבון הבנת הנושא. לכן, אל תחששו לבקש הבהרות לנקודות מסוימות אשר אינן ברורות לכם או להקדיש זמן נוסף לקריאה והעמקה.
• מה רצינו להגיד בעצם? – ודאו כי אתם מבינים מהו המסר אותו רוצים להעביר. הבנה נכונה של המסר עוזרת לכתוב אותו בצורה מדויקת וקולעת.
• פחות זה יותר – יש נטייה לחשוב שככל שכותבים יותר מילים, כך יוצרים תוכן איכותי יותר. למעשה, ההיפך הוא הנכון. ככל שהמאמר יהיה קצר יותר, כך יעלו הסיכויים שאנשים הנכנסים לאתר יקראו את התוכן ולא יעברו הלאה.
• קצר אבל קולע – כתיבת מאמרים קצרים אינה יכולה לבוא על חשבון המסר אותו רוצים להעביר. לכן כתיבת המאמרים צריכה להיות קצרה, אך גם כתובה בצורה אטרקטיבית וברורה, כך שהמידע יהיה מובן לכל מי שייכנס לאתר וייתקל בתוכן.
• עברית שפה יפה – נכון, אבל היא יכולה להיות גם קשה להבנה. לכן, אל תכתבו בסגנון ספרותי או בשפה גבוהה. כתיבת תוכן טובה היא כתיבה המאזנת בין כתיבה בשפה יפה, לבין כתיבה בשפה מובנת וברורה. שילוב של ביטויים, סיסמאות וגם הומור, יכול להוסיף או לגרוע, תלוי במסר אותו רוצים להעביר.
• צאו מהריבוע – כאשר מדובר בכתיבת תוכן לאתרים שונים, כדאי להימנע משימוש במוטיבים חוזרים. גם כאשר מדובר בכתיבת מאמרים לאותו אתר, רצוי לפתוח את הראש לכתיבה מקורית ומעניינת, ולא לחזור על אותו סגנון. 
• איפה המפתח? – בכל כתיבת מאמר יש צורך בהגדרת מילות מפתח. מילות מפתח מאפשרות למחפש למצוא את התוכן שכתבתם בקלות. עם זאת, שימו לב שהוספת מילות המפתח בתוך הטקסט תהיה הגיונית. שיבוץ אקראי של מילות מפתח בתוך פסקה כתובה, זו טעות חמורה של כותבים מתחילים. כתיבת תוכן טוב תתבטא גם באזכור מילות המפתח בצורה טבעית, הנראית כחלק מהתוכן הכללי. 
• בדקו את עצמכם – לפני שאתם שולחים תוכן, קראו אותו שוב כדי לוודא שיש קשר בין הפסקאות, שהוספתם סימני פיסוק במקומות הנכונים ושאין שגיאות. שליחת תוכן עם שגיאות כתיב משליכה עליכם ככותבים. חבל.

תוכן טוב יכול לעשות את כל ההבדל בין אתר בינוני לאתר מצליח. שינון ותרגול של הנקודות החשובות המפורטות למעלה, יעזרו לכם לבצע את המשימה ולכתוב תוכן טוב יותר.

להזמנת תוכן מקצועי היכנסו עכשיו להזמנת מאמרים ותיהנו מתוכן מקצועי בקלות וללא מאמץ!
10 אגורות למילה כולל מע"מ 3-7 ימי אספקה!