דף הבית >> מה החשיבות של כתיבת תוכן מקורי?
 
מה החשיבות של כתיבת תוכן מקורי?/ רונן חזי

רבים שואלים אותי מדוע כל כך חשוב תוכן מקורי, מדוע לא פשוט להעתיק תכנים ממקומות אחרים כמו למשל ויקיפדיה ולהזין אותו לאתר שלהם בתור התוכן שמלווה את האתר.

התשובה לשאלה זאת נחלקת לכמה חלקים: מנועי חיפוש, שיווק, ייחודיות.

כתיבת תוכן מקורי למנועי חיפוש

אם אנחנו מדברים על תוכן אותו העתקנו ממקום אחר והוספנו אותו לאתר שלנו, חשוב שנדע שפעולה זאת היא מהחמורות ביותר בעיניי מנועי חיפוש. כאשר מנועי חיפוש מעוניינים להציג לגולשים המחפשים בהם מידע על פי מילות מפתח, הם מעוניינים להציג להם כמה שיותר תכנים מגוונים ואיכותיים, ברגע שאתר בעל אותם תכנים כאתר אחר, למנועי החיפוש אין טעם להציג אותו, ולכן הפוטנציאל שלו להילחם על המקומות הראשונים, ולפעמים אפילו על הדפים הראשונים יורד בצורה פלאית.

כתיבת תוכן מקורי לצרכי שיווק

כשאנחנו מדברים על כתיבת תוכן בשביל שיווק, אנו מדברים על תוכן שהמטרה שלו היא לייצג את החברה עבורה התוכן נכתב. כך למעשה אתם מקבלים אתר אינטרנט בעל תוכן המותאם אישית לצרכי החברה, וכן הוא משווק אותה לפי כל הקריטריונים החשובים שלה. לכן אין טעם להעתיק תוכן ממקומות אחרים, גם לא במקרים של מידע "יבש", תוכן אינפורמטיבי נטו, שכן גם אופן הביטוי משנה מאוד ומשפיע על החלטת הגולש ומעצב את הקשר הראשוני של הגולש עם בעלי האתר, שהרי כולם יודעים כי אפשר לומר את אותו המשפט במספר גדול מאוד של דרכים, שכל אחת מהם תעיד משהו אחר ותעביר מסר אחר.

כתיבת תוכן מקורי להדגשת ייחודיות

אתם באמת רוצים להיות כמו כולם? הגאונות באינטרנט היא לצאת מהקופסא, לחשוב בדרכים אחרות, לא לנקוט באותם צעדים כמו כולם. לכן להעתיק את התוכן ממוקמות אחרים בטח שלא יעשה טוב למטרה זאת, ובדרך כלל יגרע ממנה מאוד. נסו להיות ייחודיים, להראות שהמסר שלכם הוא אחר, כך שגם אם אתם מוכרים את אותו מסך הטלוויזיה שהקולגה שלכם מוכר, אצלכם נראה שמשהו שונה, שונה במובן הכי חיובי של המילה.

חברת GoText  מומחית בכתיבת תוכן מקורי, שיווקי וייחודי, כך שאם אתם מחפשים איכות במחירים זולים במיוחד, פנו אלינו ואנו נדאג לייצר לכם תוכן איכותי ושיווקי המותאם לצרכים שלכם בדיוק.